Hop on - Hop off Bus: Vejle - Jelling - Givskud - Legoland - Randbøldal t/r

Som noget helt nyt tilbyder VisitVejle og Vejle Kommune områdets turister gratis bustransport mellem Vejle og nogle af områdets store seværdigheder.  Hop på bussen og hop af lige ved Givskud Zoo, Kongernes Jelling og Legoland – eller i centrum af Vejle, hvor du kan shoppe, gå på opdagelse på et museum eller nyde en frokost. Det er nemt, det er gratis, og der er 3 afgange om dagen. Hop på ved Vejle Trafikcenter eller der, hvor du overnatter.

In english - auf deutsch

Køreplan for perioden 29.06.-11.08.2019:

219: HOP-ON HOP-OFF BUS: Vejle - Jelling - Givskud - Legoland - Randbøldal

Afgang - alle dage

Vejle Trafikcenter

9.00, 13.00, 17.00

DGI Huset

9.03, 13.03, 17.03

Skibet, Vardevej
v/Danhostel

9.12, 13.12, 17.12

Fårup Sø

9.20, 13.20, 17.20

Jelling

9.23, 13.23, 17.23

Givskud Zoo

9.35, 13.35, 17.35

Riis Feriepark

9.42, 13.42, 17.42

Give St.

9.49, 13.49, 17.49

Legoland/Lalandia

10.12, 14.12, 18.12

Randbøldal
v/Campingplads (ankomst)

10.30, 14.30, 18.30

219: HOP-ON HOP-OFF BUS: Randbøldal - Legoland - Givskud - Jelling - Vejle

Afgang - alle dage

Randbøldal
v/Campingplads

10.35, 14.35, 18.35

Legoland/Lalandia

10.53, 14.53, 18.53

Give St.

11.16, 15.16, 19.16

Riis Feriepark

11.23, 15.23, 19.23

Givskud Zoo

11.30, 15.30, 19.30

Jelling

11.42, 15.42, 19.42

Fårup Sø

11.45, 15.45, 19.45

Skibet, Vardevej
v/Danhostel

11.53, 15.53, 19.53

DGI Huset

12.02, 16.02, 20.02

Vejle Trafikcenter 
(ankomst)

12.05, 16.05, 20.05

 

Del denne side

Opdateret af:

VisitVejle visitvejle@vejle.dk
 

Kontakt

Adresse

Vejle Trafikcenter
7100 Vejle

Telefon

+45 76811925

Transport

Se geokoordinater

Longitude : 9.5358109474182
Latitude : 55.705583317957